Proč právě Anabell?

Kdo jsme a co děláme?

Centrum Anabell vzniklo v roce 2002 a nabízí pomoc a podporu osobám s poruchami příjmu potravy i jejich blízkým. Od roku 2019 postupně rozšiřujeme naši primární cílovou skupinu i o rodiny s dětmi s psychickými obtížemi. Služby poskytujeme v Kontaktních centrech Anabell v Brně, v Praze a v Ostravě.  Jsme týmem sociálních pracovníků, psychologů a terapeutů, lékařů, nutričních specialistů a dalších odborníků. Nabízíme jak individuální, tak skupinovou pomoc a podporu. Naše služby jsou ambulantní i terénní. Nabízíme také telefonickou krizovou pomoc a internetové poradenství. V Anabell vás neodsoudíme, nabídneme pomocnou ruku a podporu, pochopení a respekt. Pomůžeme vám nalézt odvahu a motivaci, vyhledat další odbornou pomoc a vydržet v léčbě.

Proč bych zrovna já měl/a pomoci?

Proč bych zrovna já měl/a pomoci Centru Anabell podle Evy Podroužek Fryšarové, zakladatelky projektu Běhám pro Anabell:
 • Dost možná netušíte, že někoho s poruchou příjmu potravy máte ve svém okolí i vy. Já se na své cestě setkala se spoustou úžasných dívek a žen s podobnými problémy. Připadá mi to už trochu jako takový nešťastný trend doby. Jenže na druhé straně stojí stále to, že se o tom moc nemluví, nemocní se za svůj problém stydí, a společností je problematika bagatelizována.
 • Nemocní poruchami příjmu potravy mají sport často spojený s něčím negativním. My chceme ukázat, že sportovat se dá i zdravě, nejen pro výkon: pro radost, pro dobrý pocit, pro endorfiny, samozřejmě pro dlouhodobé zdraví, nebo pro poznávání nových kamarádů a navazování kontaktů.
 • Právě díky i vaší podpoře může Centrum Anabell poskytovat velkou část svých služeb bezplatně.
 • Porucha příjmu potravy není zlozvyk ani rozmar, je to vážné psychiatrické onemocnění, k jehož zvládání si nemocní zaslouží odbornou pomoc.
 • Poruchy příjmu potravy lze úspěšně léčit – byť je to běh na dlouhou trať. Vyléčení výraznou měrou zvyšuje kvalitu života nemocného i jeho okolí.
 • Také díky této podpoře může být provozována krizová Linka Anabell.

Na co se použijí peníze, které daruji Centru Anabell?

Primárně je vaše finanční podpora určena pro telefonickou krizovou pomoc na Lince Anabell. Může se ale stát, že budou vaše příspěvky zrovna potřeba i jinde. Proto zde uvádíme přehled služeb, na které peníze od vás také putují. Veškeré tyto služby poskytujeme našim klientům zcela zdarma. Ke každé položce jsme přiřadili i částku, kolik běžně stojí.
 • 800 Kč - krizový telefonický hovor (cca 50 minut)
 • 600 Kč - individuální sezení s psychologem/terapeutem (50 minut)
 • 650 Kč - individuální sezení s nutričním terapeutem (50 minut)
 • 600 Kč - 45minutová přednáška primární prevence v oblasti poruch příjmu potravy
 • 1 200 Kč - skupinové sezení (120 minut)